Chciałeś kiedyś leczyć zęby ale nie wiesz jak sie za to zabrać?

Chciałeś kiedyś leczyć zęby ale nie wiesz jak sie za to zabrać? czyli Endodoncja Chorzów ym zdrowiu. Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia. Wybielanie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych w gabinetach stomatologicznych. Można wyróżnić dwie p

Dodane: 31-07-2020 02:11
Chciałeś kiedyś leczyć zęby ale nie wiesz jak sie za to zabrać?

Wybielanie zębów w gabinecie

Endodoncja Chorzów

Chyba każdy z nas pragnąłby posiadać piękny, biały i przede wszystkim zdrowy uśmiech. Estetyka zębów bywa równie ważna, co utrzymywanie jamy ustnej w dobrym zdrowiu. Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia. Wybielanie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych w gabinetach stomatologicznych. Można wyróżnić dwie podstawowe metody wybielania, a są nimi wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe. Każda z metod wybielania oferowana przez dentystę posiada swoje własne zalety. Wybielanie gabinetowe jest wykonywane za pomocą specjalnej lampy, którą naświetla się nałożoną uprzednio na zęby pastę wybielającą. Wybielanie metodą nakładkową trwa nieco dłużej i wymaga samodzielnej pracy pacjenta, który nakłada pastę wybielającą na nakładkę zakładając ją na zęby na określony czas podany przez dentystę. Wybielanie zębów nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, jednak mogą wystąpić pewne przeciwwskazania. Dentysta powinien udzielić pacjentowi odpowiednich informacji na temat wybielania konkretną metodą.

Zabiegi w ramach ortodoncji

Endodoncja Chorzów

Ortodoncja jest jedną z wielu specjalizacji stomatologicznych, której głównym przedmiotem zainteresowania jest leczenie wad zgryzu. Ortodoncja jest drugą ze specjalizacji stomatologicznych, których ukończenie jest wzajemnie uznawane przez kraje Unii Europejskiej. Lekarz dentysta, który zajmuję się leczeniem wad zgryzu poprzez używanie odpowiednich aparatów stomatologicznych, jest nazywany ortodontą. Leczenie ortodontyczne ma głównie cel zdrowotny, przywracając właściwe funkcjonowanie zgryzu, jednak cel estetyczny leczenia także jest istotny dla wielu pacjentów. Leczenie ortodontyczne, polegające na noszeniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego na zęby, może być przeprowadzone w każdym wieku. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w przeprowadzaniu leczenia typowo ortodontycznego, dlatego często można znaleźć gabinety ortodontyczne. Ortodoncja poza samym leczeniem zajmuje się także profilaktyką wszelkich wad zgryzu, zwłaszcza u dzieci. Leczenie ortodontyczne mające na celu przywrócenie właściwego zgryzu jest procesem długotrwałym.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca jest jedną z osobnych specjalizacji stomatologicznych, co może wydawać się nieco zaskakujące, jednak są podstawy ku takiemu podziałowi. Głównym powodem, dla którego stomatologia dziecięca stanowi osobną specjalizację, jest różnica w budowie zębów oraz całego układu narządów i tkanek w jamie ustnej u dzieci w wieku rozwojowym. Zabiegi oferowane przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii dziecięcej to wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego, lakowanie bruzd czy też leczenie amputacyjne. Dobry dentysta oferuje także przeprowadzenie wizyty adaptacyjnej, która pozwala dziecku oswoić się z wnętrzem gabinetu stomatologicznego oraz z samym lekarzem przeprowadzającym zabiegi. Stomatologia dziecięca bywa nazywana także pedodoncją i zajmuje się takimi kwestiami, jak zaburzeniami ząbkowania u dzieci, leczeniem zębów mlecznych, leczeniem zębów stałych niedojrzałych czy też leczeniem chorób błony śluzowej u dzieci. Ponadto stomatologia dziecięca może zajmować się profilaktyką próchnicy, na którą narażone są także dzieci.

Fotel dentystyczny

Gabinet stomatologiczny musi być odpowiednio wyposażony, żeby dentysta mógł wykonywać różne zabiegi stomatologiczne. Jednym z podstawowych urządzeń znajdujących się w gabinecie stomatologicznym jest fotel dentystyczny. Fotel dentystyczny posiada różne funkcje ułatwiające przeprowadzenie zabiegów przez dentystę. Fotele stomatologiczne nie tylko ułatwiają pracę dentyście, ale także zapewniają większy komfort pacjentowi. Fotele dentystyczne często stanowią część tak zwanego unitu stomatologicznego, który stanowi podstawowe wyposażenie gabinetu. Dentysta przy wykonywaniu zabiegów musi mieć odpowiedni dostęp do jamy ustnej pacjenta, dlatego fotele dentystyczne posiadają funkcje regulacji wysokości oraz kąta nachylenia oparcia. Unit stomatologiczny składa się z fotela dentystycznego, sterownika nożnego, bloku spluwaczki, lampy zabiegowej oraz kilku innych elementów umożliwiających pracę dentyście. Fotel stomatologiczny umożliwia dentyście dostęp do jamy ustnej pacjenta, jednocześnie zapewniając pacjentowi komfortową pozycję.